Jūs skleidžiate sveikatą ir harmoniją aplinkiniams

12033150_970864199603471_16954534405760024_n_1Kai Jūsų kūnas, protas ir siela sveiki, harmoningi, Jūs skleidžiate sveikatą ir harmoniją aplinkiniams.Jūs skleidžiate ją visam pasauliui – ne atsiskirdami nuo jo, o jausdami, kad esate gyvas, sveikas žmonijos kūno organas.
Madonna praktikuoja Ashtanga – Vinyasa jogą nuo 1996 metų. Joga tapo jos įkvėpimo šaltiniu ir būdu išlaikyti tobulą kūno formą. Dinaminiai judesiai, perėjimas nuo vienos asanos prie kitos – kaip tik, ko jai reikėjo.
Ar daug tarp jūsų tokių, kurie iš tikrųjų žino, kaip atlikti asaną? Ar daug kam iš tų, kurie teigia, kad asanos tėra fiziniai pratimai, pažįstamas asanos gilumas? Turite kastis po kiekvienu žodžiu, po kiekvienu veiksmu. Žodžius tikrinkite savo pačių patyrimu. Atraskite tai… Asmenine patirtimi prasiskverbdami į žodžių esmę jūs lavinate savo pirmapradį protą. Patirtis reali, patirtis – visuomet sava. Viską tikrinkite patirtimi. Kai patirtis tampa stabili, kai patyrimo pojūtis liaujasi bangavęs, tuomet tai – samadhi.
Joga turi savų vitaminų. Pasak Patandžalio, jogui būtini šie vitaminai: pasitikėjimas, ryžtas, drąsa, gebėjimas įsigilinti ir puiki atmintis – kad tiksliai ir nė akimirkai neprarsdamas sąmoningumo suvoktum, kas tavyje vyksta šiandien, kas vyko vakar, užvakar ir prieš daugelį kitų dienų.
Klasikiniai čakrų simboliai

1-oji čakra MULADHARA (šaknies čakra), spalva – raudona, simbolis – kvadratas, žemiausiai esanti čakra yra stuburo apačioje. Čia yra mieganti Kundalini (dvasinis potencialas). Šios čakros mantra yra LAM.

2-oji čakra SVADHISTHANA (sakralinė čakra), spalva – oranžinė, simbolis – pjautuvas, ji yra išilgai Sušumnos genitalijų zonoje. Pusmėnulyje yra mantra VAM.

3-ioji čakra MANIPURA (bambos čakra), spalva – geltona, simbolis – trikampis, atitinka saulės rezginį fiziniame kūne. Žemyn nukreiptame trikampyje yra mantra RAM.

4-oji čakra ANAHATA (širdies čakra), spalva – žalia, simbolis – heksigrama, ji yra krūtinės centre. Koncentruojantis į šią čakrą vystomos tokios tyros savybės kaip kosminė meilė. Dviejuose trikampiuose, simbolizuojančiuose Šivą ir Šaktį, yra mantra JAM.

5-oji čakra VISHUDHA (kaklo čakra), spalva – žydra, simbolis – apskritimas, yra taške, esančiame gerklės apačioje. Šios čakros mantra HAM.

6-oji čakra AJNA (kaktos čakra, dar vadinama „Trečiąją akimi“), spalva – mėlyna, simbolis – sparnai, yra kaktos viduryje. Jos mantra OM dar vadinama pradžios raide.

7-oji čakra SAHASRARA (momens čakra), spalva violetinė arba auksinė, simbolis – tūkstantlapio lotoso žiedas, simbolizuojantis begalybę, yra viršugalvyje (momuo).

Ši tradicinė klasifikacija praktiškai tėra orientyras. Iš tikrųjų kiekvienas žmogus turi sukaupęs asmeninę patirtį, susijusią su čakromis.
ČAKROS
Balansuojant čakras, išlyginame energijos centrų pusiausvyrą paprasčiausiu būdu ir sau nekenkdami. Norint atpalaiduoti čakrose slypinčią energiją, visai nebūtina pulti medituoti ar mokytis taisyklingai kvėpuoti (nors šie du metodai, be abejo, rekomenduotini mūsų laikų žmonėms). Nereikia studijuoti ezoterinės literatūros ar vienuoliškai gyventi. Atvirkščiai – geriausių rezultatų pasieksite, jei būsite nuoširdūs, ganėtinai smalsūs, jei jaučiate poreikį eksperimentuoti ir reikšti savo nuomonę.

Čakras balansuoti galima įvairiai. Pagrindiniai balansavimo būdai:
– eteriniai aliejai,
– augaliniai ekstraktai,
– vonios,
– brangakmeniai,
– atsipalaidavimo pratimai,
– spalvos,
– vaistažolės,
– gydomosios arbatos,
– masažai,
– meditavimas,
– joga.

Net paprasčiausi dalykai turi energetinį poveikį. Kiekvienas ekstraktas, aromatas, akmuo savaip veikia. Juo dažniau įsijausite į čakras, juo greičiau pajusite subtiliausią jų poveikį. Ilgainiui įgusite atsirinkti, kas skatina ir kas trukdo Jums tobulėti.
ČAKROS
Dar neseniai žodis „čakros“ daugeliui mūsų buvo svetimybė. Tačiau šiuo metu čakromis vis labiau domimasi. Dažnas joga užsiimantis,medituojantis arba besidomintis Reiki žmogus turi sukaupęs nemažą eksperimentų su energijos centrais patirtį.

Žodis „čakra“ kildinamas iš sanksrito ir dažniausiai verčiamas „jėgos“ arba „energijos centru“ (pažodžiui „čakra“ reiškia „ratas“ arba „sūkurys“). Vienintelis būdas įsisąmoninti čakras – įsijausti į save, atidžiai save stebėti ir sukaupti kiek įmanoma daugiau potyrių.

Pradėję gilintis į savo čakras, tarkim, eksperimentuoti taikydami tam tikrus čakrų balansavimo metodus, patys įsitikinsite mažesniais ar didesniais pokyčiais. Visų pirma pajusite didesnį energijos ir gyvenimo džiaugsmo antplūdį.

Septynios čakros turi įtakos ne tik organų funkcijoms, hormonų kiekiui, jos veikia mūsų jausmus, nuotaikas ir mintis, mūsų gyvenimo pajautą. Taigi subalansuoti čakras naudinga ne tik dėl sveikatos, dvasios būsenos ar išvaizdos – mums atsivers ir didesnės asmenybės tobulinimo galimybės.
Diena – tai įvykių seka, nesustojančio laiko srautas, sustabdyti kuriuos galima pasinėrus į asaną.Žmonės valgo nesveiką maistą, nesidomo meditacija, bet visdėlto užsiima joga. Net ir šiek tiek jogos padeda. Kad ir kokios gelmės būtų praktika, žmonės stiprėja, jų protas skaidrėja, aštrėja intuicija ir įžvalgumas, taip, kaip prasiplečia matymo būdai. Atidūs praktikuotojai net pastebi – vos tik pradeda lankyti jogos pamokas, jų imuninė sistema ima stiprėti.
Taigi palengva, o kartais ir staiga žmogus atsitokėja. Jis ima suvokti, kad turi keisti svao mitybą, tapti pozityvesnis, priimti skaidresnius sprendimus ir atsisakyti ydingų įpročių.