JAZMINAI.Dainose apdainuotas kvepiantis augalas

JAZMINAI.Dainose apdainuotas kvepiantis augalas. Jo kvapni žiedelių arbata puikiai ramina nervus. Kinai jį yra labai išpopuliarinę, labai mėgsta, bet ir pas mus šis augalas turi ne ką menkesnę paklausą. Vertingiausios jo rūšys: bekvapis, arba stambiažiedis, darželinis ir Lemuano jazminas.
Odos susirgimams
Kaip antiseptikas naudojamas žaizdoms, odos pažeidimams ir suerzinimams gydyti. Galima gydyti įvairius odos susirgimus-dermatitą ir egzemą. Spiritinė tinktūra padeda odos susirgimų atvejais, ją galima dėti ir į arbatą. Tinktūros pasigaminimui galima panaudoti ir šviežius ar džiovintus jazmino žiedus.
Receptas: degtinė ir jazmino žiedai ( 1:1) sumaišomi stikliniame inde, gerai uždaroma ir leidžiama nusistovėti vėsioje, sausoje vietoje 7 dienas. Nukošti. Kompresams šią tinktūrą reikia skiesti vandeniu: 2 arbatiniai šaukšteliai tinktūros į 1 stiklinę vandens.
Receptas:100 g šviežių jazmino žiedų užpilti 100 ml spirito. Leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 7 dienas, nukošti, nuspausti. Patariama naudoti pavilgams (1 arbatinis šaukštelis tinktūros į 100 ml šalto virinto vandens) esant odos susirgimams.
Vidinei venų trombozei
Tinktūra: susmulkintų jazminų šaukštą užpilti šaukštu degtinės, palaikome tris dienas ir rekomenduojama įtrynimams.
Stiprus kosulys
Jazmino žiedų sirupas-pusę stiklinės žiedų užpilti stikline verdančio vandens ir 4 minutes pavirinti. Po to greitai nukošti ir nuspausti žiedus, įdėti į nuovirą cukraus ir pašildyti, kad cukrus ištirptų. Patariama gerti po 1 arbatinį šaukštelį į dieną.
Bronchitas ir bronchinė astma
1 valgomąjį šaukštą sausų jaunų šakelių su lapais ir žiedais užpilti 1 stikline verdančio vandens ir pavirinti 4-5 minutes. Leisti nusistovėti 1 valandą, po to nukošti. Patariama gerti po 1-2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną prieš valgį.