Esant cukriniam diabetui ir kasos susirgimams

Esant cukriniam diabetui ir kasos susirgimams
Esant cukriniam diabetui tamsios spalvos žiedus (50 vnt) užpilk degtine ir savaitės bėgyje laikyk tamsioje vietoje, Vartok prieš valgį vieną arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną. Esant kasos susirgimams serenčių užpiltinės vartojimas padeda pagerinti organo darbą, nuimti uždegimą ir patinimą, o taip pat normalizuoti fermentų gamybą.
Kepenų sveikatinimui
5 serenčių žiedus užpilk litru verdančio vandens, virink 3 min ant lėtos ugnies, perkošk. Vartok po 250 ml prieš valgį ryte ir vakare. Gydymo kursas – 1 mėn, po to reikia padaryti savaitės pertrauką ir pakartoti kursą.
regėjimo gerinimui
0,5 l arbatinukui paimk arbatinį šaukštelį žaliosios arbatos, 2 serenčių žiedus, 3 medetkų žiedus, 2 dilgėlės lapelius, 1 jauną bulvinės saulėgrąžos lapelį ir 2 mėtos šakeles.
Pripilk arbatinuką verdančio vandens ir uždenk rankšluosčiu 30 min. Išgerk arbatą dienos bėgyje, atskiesdama vandeniu puodelyje. Vaistažolių likučiais gali ryte plauti akis.
Serenčiai padeda mūsų maistą būti naudingu, gerina normalų virškinimą, todėl galima juos dėti sūdant ir marinuojant maisto produktus. Sudėti į marinatą jie duoda daržovėms aromatą ir tvirtumą. Lapai ir žiedai serenčių turi specifinį kvapą, todėl drąsiai galite naudoti juos įvairiems patiekalams kaip prieskonius.
Sudžiovinti ir sumalti į miltelius serenčių žiedlapiai gali būti panaudoti kaip šafrano pakaitalas. Galima dėti ir visą žiedą ir netgi dar neišsiskleidusį žiedą, kuris turi truputį kitokį kvapą negu išsiskleidęs.
Serenčiais patariama gardinti pupelių, daržovių ir graikinių riešutų užkandas, o kartu su kitais prieskoniais – sriubas, jautienos ir kiaulienos patiekalus bei žuvienę. Tačiau ypatingą aromatą bei skonį serenčiai suteikia karštiems paukštienos patiekalams: vištienai su riešutais bei viščiukams, keptiems ant laužo ar grilyje.
Serenčius galima dėti į kompotus. Daroma dėl to, kad padidinti organizmo atsparumą peršalimams, gripui ir įvairiems mikrobams. Serenčiai gelbėja žmogų stiprindami imunitetą ir tada jam jokie virusai ir bakterijos nebaisios. Šiaip jau kompotas su serenčiais labai aromatingi ir naudingi sveikatai. Ir joks svečias neatspės kokią čia užjūrio gėrybę šeimininkė įdėjo į kompotą.