EGLĖS GYDOMIEJI RECEPTAI

EGLĖS GYDOMIEJI RECEPTAI
Kraujo susirgimams gydyti:
4 valgomi šaukštai eglės spyglių (susmulkintų),
4 valgomi šaukštai svogūnų lukštų,
2 valgomi šaukštai erškėtrožių vaisių,
Užpilti 1 ltr. vandens iki virimo ir 10 min. kaitinti.
Palikti 12 val. šiltai įvyniojus. Nukošti. Gerti nuo 0,5 iki 1,5 litro per dieną 4 mėnesius.
Nuo druskų susikaupimo:
Į vieną stiklinę vandens įdėti veną konkorėžį, pavirti 5 min. ir įpilti dar vieną stiklinę vandens. Naudoti po pusę stiklinės 3-4 kartus.
Astmai gydyti:
30 gr jaunų eglės konkorėžių ar ataugų virti (trumpai) 1 litre pieno. Palikti 5 min., kad pritrauktų, nukošti, padalinti į tris dalis ir per dieną suvartoti.
Organizmo stiprinimui
Vonia. Iš šviežių eglės spyglių, žalių konkorėžių, šakelių pasigaminti ekstrakto: 1,5 kg žaliavos užpilti karštu vandeniu, kad gerai apsemtų, pavirti ant mažos ugnies,12 val. palikti, kad pritrauktų. Į vonią pilti 750 gramų ir pagulėti 10-15 min.
Burnai gydyti:
Iš eglės sakų lygiomis dalimis su medumi arba cukrumi suformuoti žirniukus ir čiulpti.
Atsikosėjimui lengvinti:
4 konkorėžius 0,5 litro vandens trumpai pavirti ant lėtos ugnies. Leisti pritraukti 15 minučių, nukošti ir gerti po 1 valgomą šaukštą 4 kartus dienoje.
Plaučių ligoms gydyti:
40 gr eglės spyglių užplikyti 200 gr verdančio vandens, 20 min pakaitinti ant lėtos ugnies ir sandariai uždaryti tame pačiame inde. Po to nukaisti. Dvi valandas palaukti, kol pritrauks. Nukošti ir įpilti vandens, kad kiekis būtų 200 gramų. Išgerti per 2-3 kartus.
Gerklei paskalauti:
40 gr eglės konkorėžių (susmulkintų) užpilti 200 gr verdančio vandens, 30 min. kaitinti ant silpnos ugnies, nukošti ir, kad būtų 200 gr, užpilti vandens.