Atsikelkite anksčiau nei pateka saulė

1 Atsikelkite anksčiau nei pateka saulė
2. Pradėkite dieną su stikline šviežio švaraus šilto vandens, įlašinę į jį šiek tiek citrinos ar laimo sulčių.
3. Nuprauskite veidą šaltu vandeniu.
4. Nepamirškite išvalyti ne tik dantis, bet ir liežuvį.
5. Pamasažuokite savo ausis, praeidami pirštų pagalvėlėmis nuo jų viršaus iki apatinių galiukų.
6. Padarykite savo akims išties nuostabų rytą – uždėkite kelioms minutėms vatos diską su alavijo sultimis arba įlašinkite keletą lašų rožių vandens.
7. Atverkite langus ir padarykite 2-3 sąmoningus gilius įkvėpimus.
8. Padėkokite už dar vieną dieną.
9. Alikite Suria Namaskar kompleksą, gimnastiką ar rytinį bėgimą.
10. Nepamirškite pusryčių. Stenkitės juos padaryti maksimaliai skanius ir sveikus, tinkančius jūsų kūno konstitucijos tipui (došai), bet jokiu būdu nepersivalgykite.
Pašalinkite stresą. Aukštas streso lygis — daugelio susirgimų priežastis. Kad minimalizuoti ar visai išgyvendinti jį iš savo gyvenimo, įsiveskite taisyklę pradėti ir užbaigti dieną meditacine praktika. Meditacija — jau ir moksliškai įrodytas būdas kovoje su stresu ir jo pasekmėmis.
Išsivalykite energetinius kanalus. Jei kvėpavimo praktikų metu jums sukasi galva – tai tikras požymis, kad jūsų mentaliniai kanalai blokuojami amos (toksinų). Vertėtų praeiti pančakarmos kursą arba, pavyzdžiui, savaitę laikytis žaliosios dietos. Dar vienas būdas išvalyti užblokuotus kanalus – dienos bėgyje gerti vandenį su pankoliais ir baziliku.
Lepinkite save. Raminantis masažas, aromatinė žolelių vonia, naudingas ir maistingas užkandis – visa tai džiaugsmo šaltinis ir padeda išgydyti tiek kūną, tiek sielą.Laikantis ekadašio sudega karminės “uodegos”, kyla satvinis lygis, įgaunama ramybė, pakyla dvasinė išmintis ir nuolankumas.